Rodzinne wczasy w Danii

Pozostałe tematy

Dla osób chcących spędzić miłe, rodzinne wakacje, Dania jest odpowiednią opcją. Jeśli nie interesuje nas zwiedzanie zabytków, chcemy po prostu dobrze się bawić, znajdziemy tam wiele atrakcji turystycznych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Niezapomniana przygoda gwarantowana!

Legoland

W mieście Billund zbudowano królestwo fanów klocków Lego, z których słynie Dania. Nie tylko ucieszy ono dzieci, również dorośli będą się dobrze bawić. Znajdziemy tutaj wielką makietę Miniland, przedstawiająca zabytki świata oraz całe miasta zbudowane z klocków. Jest również Minisafari, świat Star Wars i Pingwinarium  (wszystko z klocków, a jakże). Znajdziemy tutaj też bardziej konwencjonalne rozrywki – strzelnice, dom strachów, karuzele. Loty do Danii tutaj.

Zoo

W mieście Givskud możemy poczuć się jak w Afryce, a to dzięki wspaniałemu Safari. Będziemy mogli obcować tutaj z dziką przyrodą, przejeżdżać obok lwów, żyraf, zebr. Znajdziemy również wytyczone strefy piesze, gdzie pospacerujemy wśród wielbłądów czy nakarmimy małpy. Dla podróżnych bez własnego samochodu, co godzinę odjeżdża Safari Bus. Bez problemu dostaniemy rozkład miejsca w języku polskim, także nie zgubimy się na tym dużym obiekcie. Dodatkowym atutem jest ogromny plac zabaw dla najmłodszych dzieci.

Muzeum Wikingów

Dania nieodłącznie kojarzy się z dzielnymi wojownikami, w Rosklide możemy zwiedzać ich muzeum. Znajdziemy tutaj liczne rekonstrukcje ich zbroi, zobaczymy odrestaurowane łodzie, wydobyte z dna fiordów, będziemy mogli obserwować również proces budowy ich replik. Możemy udać się na wycieczkę promem do miejsc z legend Wikingów, zobaczymy też ruiny klasztoru oraz rezerwat ptaków chronionych.
kopenhaga, port

Gorilla Park

Dla fanów adrenaliny, Dania ma również coś w zanadrzu. W miejscowości Vejle znajduje się park rozrywki, rodem z dżungli. Będziemy mogli przebyć tam dwu kilometrową trasę wspinaczkową na linach, o różnym stopniu trudności, na wysokości od 1 do 21 metrów. Znajdziemy tam też ściany wspinaczkowe, huśtawkę Gorilli – wolne spadanie z wysokości 15 metrów – tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Można również skorzystać z opcji base jump – skoku ze spadochronem z bardzo wysokiej wieży.

Dania jest najbliższym naszym sąsiadem, u którego znajdziemy w tak małej odległości od siebie tak liczne i ciekawe atrakcje. Rozrywki są na tyle różnorodne, że zarówno dorośli, jak i nastolatkowie oraz najmłodsze dzieci będą dobrze się bawić. I nie ma co przejmować się pogoda, Dania latem jest bardzo ciepłym miejscem.

Written by admin