Co zwiedzić w Toronto?

Lotniska

Przeważnie tak jest, że niezależnie od tego, jakimi jesteśmy turystami, czy bardziej podróżnikami czy wygodnickim, to w większości przypadków wybierając się do innego kraju oglądamy miejsca znane, tak zwane “must see”. Każdy kraj czy miasto ma takich miejsc co najmniej kilka, a raczej jak już to kilkanaście. Warto jednak inaczej zaplanować podróż, zamiast tych koniecznych do zobaczenia i opisywanych wszędzie atrakcji, zdecydować się na coś innego. Sprawdźmy jak to wygląda w Toronto.

Jeśli się na to zdecydujemy to na pewno warto poznać Toronto Island. Jest to wyspa położona piętnaście minut od centrum Toronto. To idealne miejsce na każdą porę roku, więc latem można poleżeć na plaży, zrobić grilla ze znajomymi lub najzwyczajniej w świecie przejść wyspę z jednego końca na drugi. Podczas jesieni są piękne kolory, zimą podziwiać można zamarznięte jezioro Ontario. Inną atrakcją jest CN Tower, czyli wieża, która ma aż 553, 3 metry. Przez lata była to najwyższa budowla na świecie. Na początku miała ona służyć jedynie jako antena telewizyjna i radiowa. Jednakże w trakcie budowy, która trwała przez 4 lata, zmieniono koncepcję i postanowiono, że będzie to doskonała atrakcja, jaka przyciągnie turystów. Będąc w Toronto na pewno warto ją odwiedzić, wjechać na 446,5 metra, gdzie jest najwyższy na świecie punkt obserwacyjny. W 1995 roku wieża ta została jednym z 7 Cudów Świata. Osoby, które lubią wysokości na pewno powinny skorzystać też z Edge Walk, czyli spaceru na wysokości 356 metrów.  toronto-73551_640

Wiele osób nie wie, ale w Toronto znajduje się najdłuższa ulica na świecie. Warto ją poznać. To Yonge Street, która ciągnie się przez 1 896 kilometrów, przechodzi przez inną ciekawą atrakcję – Dundas Square, która wygląda jak trochę mniejsza wersja Time Square. Blisko Toronto jest kolejna atrakcja, którą warto odwiedzić – to Niagara Falls. Choć wodospad jest oddalony o około 130 kilometrów od centrum miasta, to warto poświęcić choć jeden dzień i wybrać się tam na wycieczkę. Łatwo tam dojechać autobusem, który odjeżdża bardzo często z centrum miasta.

Zdecydowanie warto zaplanować właśnie taką podróż do Toronto i zobaczyć te niepowtarzalne miejsca. Warto też o wiele wcześniej poszukać biletu lotniczego do Toronto, żeby było taniej. Nie warto natomiast skupiać się na jednym lotnisku, z którego planujemy odlatywać, bo czasami z innych miejsc jest po prostu taniej, jak na przykład bilety lotnicze Toronto – Bukareszt, które są w dobrej cenie. Jeśli więc planujemy podróż do tego wspaniałego miasta, to wcześniej odwiedźmy sam Bukareszt, który też jest ciekawy, żeby go poznać.

Written by admin