Gruzja kusi kuchnią i pięknymi miejscami

Wakacje

Coraz bardziej popularne stały się wypady do Gruzji. Obecnie, gdy dostępność tanich lotów jest duża, na pewno jest to łatwiejsze niż kiedyś. Polacy mają swego rodzaju sentyment do tego kraju. Być może z powodu bardzo popularnej kiedyś piosenki o Batumi? W każdym razie jest to miejsce, które na pewno warto odwiedzić. Gdy raz to zrobimy, to na pewno będziemy wracać po więcej.

Gdy interesuje nas Gruzja loty, na pewno warto sprawdzać z wyprzedzeniem. Najlepiej nie nastawiać się na konkretny termin, tylko śledzić oferty w internecie. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że kupimy bilety w atrakcyjnej cenie. Warto z pewnością przylecieć do samej stolicy, czyli Tbilisi. Gdy zostaniemy tam przynajmniej na dwa dni, to powoli wejdziemy w klimat tego wyjątkowego kraju. Warto niespiesznie przechadzać się ulicami Tbilisi, by zaobserwować tutejsze życie. Zobaczyć czym zajmują się ludzie, pooglądać architekturę, wczuć się w klimat miasta.

Góra Kazbek to dla niektórych na pewno punkt obowiązkowy wyjazdu. Właściwie nie ma chyba osoby, która jadąc pierwszy raz do Gruzji, nie wyrażałaby chęci zobaczenia tego miejsca. Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary, ponieważ wejście nie jest wcale łatwe. Już sama wysokość jest naprawdę imponująca. Nastawiając się na taki treking, zacznijmy przygotowania dużo wcześniej. Zarówno jeśli chodzi o strój, jak i kondycję, bo z nią też różnie bywa. Widoki na pewno zrekompensują nam trud wchodzenia na szczyt, jednak pamiętajmy, że nie jest to miejsce łaskawe dla każdego.road-1564218_640

Jadąc do Gruzji, warto zwiedzić miasto w skale, czyli Wardzia. DO tej pory zamieszkują to miejsce mnisi, dlatego też szczególnie kobiety muszą pomyśleć o odpowiednim stroju. Długi rękaw i długie spodnie na pewno nie zaszkodzą, jeśli chcemy uszanować tamtejszą kulturę. Dla osób, które nie są przygotowane, zostają chusty, jakie można wypożyczyć przy wejściu do skalnego miasta.

W końcu wspomniane już Batumi, które w wyobraźni wielu osób jawi się jako niesamowite miejsce. Jednak Batumi to spore pomieszanie klimatów. Nadmorski bogaty kurort miesza się tu z widokami tej biedniejszej strony Gruzji. Z pewnością jednak warto zobaczyć to miejsce i spróbować tutejszych specjałów. W ogóle Gruzja to dla niektórych mekka jedzenia i wiele osób nie ukrywa, że nie może się doczekać pysznych specjałów kuchni gruzińskiej. Chaczapuri czy Chinkali to tylko niektóre z rzeczy, jakie warto spróbować. Tak naprawdę można w tamtejszych knajpkach i restauracjach spędzić wiele czasu, delektując się pysznymi smakami. I taki z pewnością jest finał wielu wypadów do Gruzji, jednak jakże pyszny.

Written by admin