Berlin? Blisko, szybko, ciekawie!

Wakacje

Berlin - brama brandenburdzkaLudzie uwielbiają podróżować. Mogą w tym czasie oderwać się od swojego otoczenia, zapomnieć o swoich sprawach, a oprócz tego zobaczyć wiele ciekawych miejsc i odpocząć. Czym się kierować, wybierając miejsce spędzenia swojego zasłużonego urlopu? Nie zawsze łatwo jest wyjechać, tudzież wylecieć tysiące kilometrów od domu. Na szczęście miejsca godne polecenia znajdują się również znacznie bliżej, choćby kraj naszych zachodnich sąsiadów, który wraz ze swoją stolicą – Berlinem, cały rok na okrągło przyciąga rzesze spragnionych wrażeń turystów.

Berlin jest największym i jednocześnie drugim pod względem liczby ludności miastem Unii Europejskiej. Warszawę dzieli od niego jedynie 573 km, a dzięki otwartym granicom dostać się tam nie jest trudno – można wsiąść w pociąg, samolot, autobus lub w swój własny samochód, w którym, dzięki autostradom łączącym nasz i sąsiadujący kraj, podróż upłynie równie szybko. Jeśli ważna jest dla nas możliwość szybkiego dotarcia na miejsce lub po prostu lubimy krótkie wypady i wizyty w innej kulturze Berlin z pewnością okaże się dobrym pomysłem. Organizowane tam imprezy każdemu stwarzają przyjazne warunki i każdy, kto choć raz przejechał się na jarmark świąteczny tudzież festiwal piwny, chętnie tam wraca. Również biznesmeni i ludzie pracy znajdą coś dla siebie – w Berlinie co roku odbywa się ponad 400 targów i kongresów. Loty: https://www.lot.com/pl/pl/loty-warszawa-berlin

Co przyciąga turystów?

Pomijając wyżej wspomniane organizowanie przeróżnych imprez, Berlin przede wszystkim potrafi pozytywnie zaskoczyć. Tętni życiem nocnym i kulturalnym, a obok swojej nowoczesności posiada drugą stronę – nietuzinkową przeszłość, z którą turyści mogą się zapoznać zwyczajnie spacerując ulicami miasta i obserwując coraz to ciekawsze elementy dawnej architektury, która po wojnie przybrała cztery oblicza – cztery państwa, pod których wpływami znalazł się Berlin po wojnie decydowały o stylu odbudowy zniszczonych budynków. Miasto obfituje również w zabytki – zwiedzający mogą, a nawet zobowiązani są na miejscu zobaczyć takie ślady przeszłości jak Brama Brandenburska, zachowane pozostałości Muru Berlińskiego, wysoką na 368m wieżę telewizyjną, katedry i kościoły przedstawiające budownictwo sakralne, a oprócz tego najróżniejsze muzea i miasto rozrywki – wszystkie na pewno zapadną w pamięci na długo.

Berlin jako stolica Niemiec jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast. Znajduje się na tyle blisko, że każdy może się tam udać – na dłużej lub krócej. Wystarczy wyruszyć!

Written by admin