Paryż – miasto pięknych zabytków

Wakacje

Kiedy słyszymy słowo „Paryż”, wielu z nas przychodzą do głowy słowa „miasto miłości” albo „stolica mody”. Oba te określenia są prawdziwe, gdyż Paryż jest postrzegany jako jedno z najbardziej romantycznych miast świata, oraz jest bardzo dobrze znany z organizowanych tam bardzo często pokazów mody i przy okazji wspaniałych paryskich kolekcji mody. Jednak Paryż to przede wszystkim wspaniałe zabytki, o których mówi cały świat.

Paryż – wielka „Trójca” najbardziej znanych budowli

Najbardziej kojarzoną budowlą Paryża jest bez wątpienia wspaniała Wieża Eiffla, która jest prawdziwym symbolem nie tylko miasta, ale i całej Francji. Drugą bardzo charakterystyczną budowlą Paryża, jest wielu dobrze znana Katedra Notre-Dame, którą nasze dzieci mogą choćby skojarzyć z bajki „Dzwonnik z Notre-Dame”, a trzecią również bardzo łatwo kojarzoną, jest Łuk Triumfalny, o którym bardzo często słyszymy już na pierwszych lekcjach historii. Te trzy budowle to najbardziej znane, najbardziej rozpoznawalne obiekty budowlane w nie tylko Paryżu, ale i w całej Francji, choć jest ich znacznie więcej.

Paryskie Muzea

Paryż zwiedzanieParyż to miejsce, które jest bardzo dobrze znane ze swojej sztuki, zarówno tej historycznej, jak i tej bardziej nowoczesnej, czyniąc to miasto swego rodzaju „miastem artystów”. Niektórzy z nich, na przykład Auguste Rodin, wspaniały rzeźbiarz, posiada swoje własne muzeum, gdzie wystawiane są tylko jego prace. Oczywiście każde muzeum w Paryżu jest inne i cechuje je inna tematyka czy historia, jednak to miasto posiada też jedno z największych, najbardziej rozpoznawalnych, najbardziej znanych muzeów na świecie, którym bez wątpienia jest przepiękny i wspaniały Luwr.

Znane ulice, mosty, dzielnice

Całe państwo Francuskie charakteryzuje się pewnymi wyjątkowymi szczegółami, co czyni je niepowtarzalnym, a a Paryż jest wręcz tego kolebką. Na każdym kroku możemy napotkać stare, lecz dobrze utrzymane uliczki, mosty, całe dzielnice, które nie utraciły nic ze swojego „dawnego” uroku, tym samym czyniąc Paryż tak romantycznym i przyciągając przez to całe rzesza zakochanych każdego roku.

Obrzeża Paryża – gorsze?

Zwykle jest tak, że obrzeża miast są dość „ubogie” jeśli chodzi o atrakcje, lecz jeśli chodzi o Paryż to nic z tego. Naokoło Paryża, ciągle w jego granicach, znajdziemy kilka przepięknych miejsc, takich jak Pałac Wersalski, Disneyland Resort Paris, oraz Stade de France, czy Bazylikę Saint-Denis, oraz pewne szczególne miejsce nazywane Parkiem Asteriksa, które jest tematycznie poświęcone bohaterom komiksów o tym bohaterze.

Written by admin