Gdzie na wakacje w 2018?

Wakacje

Początek roku to wręcz idealny czas na zastanowienie się nad tym, gdzie spędzisz najbliższe wakacje. Robienie urlopowych planów to dla nas jedna z najprzyjemniejszych rzeczy – mamy nadzieję, że dla Was również! Dodatkowo, im szybciej zdecydujecie się na konkretną lokalizację i zaczniecie szukać dobrych ofert, tym większe prawdopodobieństwo, że uda Wam się upolować coś naprawdę ciekawego w niewygórowanej cenie. Wiele biur podróży LOT oferuje wycieczki w opcji first minute. Z drugiej strony, nawet jeżeli organizujecie cały wyjazd na własną rękę, też polecamy zacząć robić to jak najwcześniej – będziecie mieć największy wybór chociażby spośród miejsc noclegowych. Nawet jeżeli nie zdecydujecie się od razu na nic konkretnego, zorientujecie się w cenach panujących na rynku i łatwiej będzie Wam później monitorować ich zmiany i zareagować w odpowiednim momencie.

Co wybrać w Europie?

Najciekawsze destynacje w sezonie 2018 w Europie? My jak zwykle polecamy najbardziej te mniej oczywiste kraje. Jeżeli zdecydujecie się na jakiś kraj bałkański (jednak nie najbardziej popularne Bułgarię czy Chorwację!), z pewnością będziecie wręcz zachwyceni. Takie kraje jak na przykład Rumunia są dość rzadko odwiedzane przez turystów, a w naszej opinii jest to naprawdę duży błąd. W tego typu miejscach możecie zarówno odpocząć i wykąpać się w ciepłej wodzie jak i przeżyć przygodę w postaci na przykład wycieczki śladami Drakuli. To wszystko za niewielkie pieniądze, gdyż kraje Półwyspu Bałkańskiego generalnie są krajami dość biednymi i nawet ceny dla turystów nie są wygórowane. Oprócz tego z mniej oczywistych kierunków możemy polecić również Gruzję – póki nie skomercjalizowała się zupełnie, zdecydowanie warto się tam wybrać. W dalszych zakątkach Gruzji wciąż można spotkać się z tradycyjną gruzińską gościnnością i zostać zaproszonym na ucztę do jednego z miejscowych domów. Serdecznie polecamy, bo to naprawdę ogromne przeżycie!

Tajlandia

Kierunki azjatyckie chyba nigdy nie wyjdą z mody – i nic dziwnego, albowiem zazwyczaj to właśnie tam szukamy stosunkowo niedrogich wakacji, podczas których jednak mamy zagwarantowaną przepiękną pogodę. Dla miłośników ostrego i orientalnego jedzenia wypady do Azji również ze względów kulinarnych są prawdziwą przygodą. Nigdzie, nawet w najlepszej restauracji w Polsce, nie znajdziecie tak dobrego jedzenia jak w pierwszym lepszym stanowisku streefoodowym w Azji. Polecamy nie bać się i zajadać smakołyki prosto z mobilnych wózków – tam są najsmaczniejsze!

Written by admin