Zwiedzamy Nowy Jork

Wakacje

Co robić w Nowym Jorku? Jeżeli już trafiliście na swojej podróżniczej drodze do tego wspaniałego miasta, możecie liczyć na to, że na pewno nie będziecie się nudzić. W poprzednich tekstach omówiliśmy już kwestię tego, gdzie i w jaki sposób szukać noclegów, a także jak najszybciej i niewielkim kosztem poruszać się po mieście. Dzisiaj zajmiemy się natomiast tym, co robić w Nowym Jorku.

Zwiedzanie miasta

Podróż do Nowego JorkuZanim zaczniecie się zastanawiać, co i kiedy zwiedzić, musimy powiedzieć sobie jasno jedną rzecz – nawet jeżeli spędzicie w Nowym Jorku kilka miesięcy, prawdopodobnie i tak nie zobaczycie wszystkiego, co warto w tym mieście zobaczyć. Przez czas spędzony w Nowym Jorku Wasza lista must see na pewno będzie ewoluować – niestety zamiast wykreślać z niej coraz więcej punktów, prawdopodobnie będziecie dopisywać kolejne, których będzie coraz więcej. Nie ma co zatem zbyt mocno nastawiać się na to, co konkretnie musicie zobaczyć – warto po prostu dać ponieść się klimatowi miasta i oczywiście zwiedzać jak najwięcej, jednakże bez forsowania się. Jeżeli zostaną Wam jakieś zabytki do zobaczenia, będzie to doskonały pretekst, aby jeszcze tu kiedyś wrócić!

Nowy Jork nie ma z oczywistych względów zbyt wielu zabytków, jednakże jest niewątpliwie mekką dla wszystkich ludzi kultury. Ilość galerii, muzeów i innych miejsc kulturalnych jest wręcz nieskończona – warto więc odwiedzić przynajmniej kilka z nich. W sieci znajdziecie strony internetowe, na których są dostępne informacje dotyczące opłat za wejście do poszczególnych miejsc. Co ważne, wiele z nich w określone dni tygodnia czy miesiąca można zwiedzić za darmo!

Bierz udział w różnych wydarzeniach

Jeżeli chcesz poczuć prawdziwy nowojorski klimat, bierz udział w jak największej liczbie wydarzeń organizowanych w mieście. Oczywiście chodzenie do galerii jest fantastycznym przeżyciem, jednak warto również wziąć udział w różnego rodzaju koncertach czy paradach organizowanych w Nowym Jorku praktycznie każdego dnia. Miasto jest zamieszkałe przez osoby pochodzące praktycznie z każdego zakątka świata, dlatego poszczególne mniejszości narodowe w większości przypadków bardzo dbają o zachowanie swojej tożsamości narodowej.

Nowy Jork to również idealne miasto dla wszystkich miłośników sportu. Jeżeli jesteście fanami koszykówki, baseballu czy hokeja, koniecznie musicie wybrać się na którąś z imprez sportowych organizowanych w mieście. Pamiętajcie jednak, aby szybko decydować się na zakup biletów, bo znikają jak świeże bułeczki!

Written by admin